Často kladené otázky

Cena závisí na množství m2 odstraňovaného azbestu, od nutnosti stavby lešení, opláštění budovy, od potřeby speciálního odsávacího zařízení nebo od vzdálenosti k nejbližší skládce nebezpečného odpadu. V ceně jsou již zahrnuta veškerá povolení, dokumentace a správní poplatky pro krajskou hygienickou stanici. Kontaktujte nás a my vám zdarma a nezávazně vypracujeme nabídku na míru vašim požadavkům.

Při různých renovačních pracích můžete narazit na azbest a budete ho potřebovat zlikvidovat. Zákon stanovuje 30 denní lhůtu pro získání speciálního povolení k odborné demontáži materiálů obsahujících azbest. V rámci našich služeb zajišťujeme všechna potřebná povolení.

Ke kontaminaci výrobků na vaší zahradě by mohlo dojít pouze v případě neodborného zacházení s azbestovým materiálem. Při profesionální likvidaci azbestu nemůže dojít k nežádoucí kontaminaci okolí. Před demontáží vždy stabilizujeme azbestový povrch, abychom zabránili úniku azbestových vláken a ohrožení lidí a okolního prostředí. Penetrační sprej, který používáme, není toxický. Po dokončení naší práce se nemusíte obávat žádných nebezpečí. Azbest odvezeme na skládku nebezpečného odpadu ve vzduchotěsných pytlích označených jako nebezpečný odpad.

Rozhodně se nikdy nepouštějte do likvidace staré azbestové střechy sami nebo ji nesvěřte neodborné firmě. Společnost, která nemá povolení k likvidaci azbestu, nemá možnost odpad likvidovat. V případě odvozu na skládku se vystavujete riziku trestního oznámení za neodbornou manipulaci, nakládání a likvidaci nebezpečného odpadu. Skládky nebezpečného odpadu přijmou pouze speciálně zabalený a označený azbest od společnosti, která má licenci a kvalifikaci. Nejhorší je, že se nedodržují předepsané pracovní postupy, které jsou pro bezpečnou likvidaci azbestu nezbytné. Do ovzduší a okolí se uvolňuje azbestový prach, kterého se bez specializovaných vysavačů s mikrofiltry a důkladného čištění nemůžete zbavit.

Existují všechny důvody k obavám, že se k vám mohou dostat azbestová mikrovlákna. Pokud si nejste jisti, zda je odstraňování azbestu ze střechy prováděno odborně, můžete se obrátit krajskou hygienickou stanici, která dohlíží na odstraňování azbestových materiálů, schvaluje plán prací a vydává povolení pro každou akci. Před zahájením odborné likvidace azbestu musí každá specializovaná firma informovat stanici o termínu zahájení prací. Pokud tyto práce nejsou nahlášeny, musí stanice přijmout opatření. V krajním případě se můžete obrátit na policii, která takové jednání považuje za ohrožení veřejného zdraví.

Pokud zjistíte, že byl azbest ve vašem okolí neodborně odstraněn (zejména v interiéru), a obáváte se rizika, které představuje, je třeba místo důkladně vyčistit. S tím vám můžeme pomoci. Máme veškeré potřebné vybavení, speciální vysavače s mikrofiltry. Pokud chcete mít 100% jistotu, že prostor bude bezpečný, můžeme na závěr provést kontrolní měření a vyhodnocení koncentrace respirabilních abrazivních vláken.

To se rozhodně nedoporučuje. Čím je azbestová střecha starší, tím je horší. Asi po 30 letech začne azbest zvětrávat a nebezpečné částice se dostanou do ovzduší. Stačí malý náraz, aby se narušený materiál narušil, a rakovinotvorná mikrovlákna začnou vířit ve vašem bezprostředním okolí. Zachytí se na vaší kůži, oblečení a vybavení. Do plic se dostávají vdechováním a později mohou způsobit rakovinu.

Nenašli jste, co jste hledali?

Neváhejte se zeptat. Položte dotaz vyplněním formuláře nebo nám zavolejte.

Jméno a příjmení *
E-mail *
Telefón *
Místo/ město likvidace *
Typ subjektu *
Co potřebujete řešit? *
Metráž v m2 *
Doplňující informace napr. typ azbestu, poznámky atd.

Nezáväzná cenová ponuka

Stačí, ak sa nám ozvete a my pre vás obratom vypracujeme nezáväznú cenovú kalkuláciu šitú priamo na mieru vaším potrebám.

You are not permitted to submit this form!

Kontakt:

+421 917 400 004

info@azbestop.cz