Likvidace azbestových střech

Kvalita bez kompromisů. 
Přijímáme odpovědnost za odstranění azbestu z vašeho života. Předáme vám prostor zbavený i těch nejmenších azbestových vláken. A vy si můžete bez obav užívat svůj majetek.

stabilizacni_postrek_pri_likvidaci_azbestu_azbestop

Jak postupujeme při likvidaci azbestu ze střechy?

Přípravná fáze

Pro získání povolení k odbornému odstranění materiálů obsahujících azbest treba počítat s 30 denní lhůtou.

Likvidace azbestových střech

Nejčastěji likvidujeme střechy rodinných domů v rozmezí 200 až 300 m2. Práce provádíme přímo na střeše, v některých případech používáme lešení nebo vysokozdvižné vozíky.

Délka prací

Demontáž běžné střechy rodinného domu bez komplikací trvá přibližně 3-4 dny.

Stabilizace azbestu

Před demontáží se azbest stabilizuje speciálním nástřikem, který se aplikuje vysokotlakým bezvzduchovým zařízením, aby se zabránilo uvolňování vláken během demontáže.

Bezplatná konzultace

Cenu stanovujeme na základě m2 a složitosti likvidace azbestové střechy.
Stačí nás kontaktovat a my vám připravíme nezávazný odhad ceny přímo na míru vašim potřebám.
Cena závisí na potřebě postavit pomocné lešení, opláštění budovy nebo vzdálenosti od nejbližší skládky nebezpečného odpadu.
Jméno a příjmení *
E-mail *
Telefón *
Místo/ město likvidace *
Typ subjektu *
Co potřebujete řešit? *
Metráž v m2 *
Doplňující informace napr. typ azbestu, poznámky atd.
Jméno a příjmení *
E-mail *
Telefón *
Místo/ město likvidace *
Typ subjektu *
Co potřebujete řešit? *
Metráž v m2 *
Doplňující informace napr. typ azbestu, poznámky atd.

Nikdy neodstraňujte azbest sami

Azbest je klasifikován jako nebezpečný odpad a silný karcinom, který způsobuje nádory.

Azbestovou střechu nikdy nelikvidujte sami, nebezpečná vlákna proniknou do bezprostředního okolí, interiéru a zamoří obytné prostory ve vašem okolí. Ohrozíte nejen sebe, ale i ostatní lidi ve svém bezprostředním okolí - rodinu, sousedy...

Uvolněná azbestová vlákna jsou prakticky nezničitelná. Nelze je vysát běžným vysavačem. Mikroskopická vlákna se usazují v interiéru, na oblečení a samozřejmě na plicích.

V závislosti na povětrnostních podmínkách může být zamořená oblast dlouhá až 3 km.

Azbestové střešní krytiny by se nikdy neměly čistit od nečistot nebo mechu, protože se tak uvolní velké množství mikroskopických částic azbestu.

Nevyřezávejte otvory např. pro satelitní antény ani jinak mechanicky nezasahujte do střechy.

Nedoporučujeme takovou střechu opravovat - například natírat, natavovat asfaltové pásy nebo jinak upravovat.

Bezpečnost na prvním místě. Azbestovou střechu by měla zlikvidovat profesionální firma se všemi potřebnými povoleními.

Často kladené otázky týkající se likvidace azbestových střech

likvidace_azbestove_strechy_1_azbestop
likvidace_azbestove_strechy_1_azbestop

O NÁS

O NÁS

Zlikvidovali jsme desítky tisíc metrů čtverečních azbestocementové krytiny ze střech a štítových stěn domů po celém Česku.

Zlikvidovali jsme desítky tisíc metrů čtverečních azbestocementové krytiny ze střech a štítových stěn domů po celém Česku.

Měření přítomnosti azbestu v materiálech a ovzduší

Nejste si jisti, zda se jedná o azbest?


Provádíme odběr vzorků vzduchu a analýzu vzduchu a sporného materiálu za účelem zjištění přítomnosti nebezpečných azbestových vláken.

  • Průzkum nebezpečných materiálů obsahujících azbest provádí akreditovaná laboratoř v souladu s platnými normami EU.
  • Odběr vzorků vzduchu a sporných materiálů se provádí také během provozu budovy.
  • Odběr vzorků může provádět pouze akreditovaná osoba.
  • Výsledkem analýzy je protokol přijatý českými orgány.
  • Protokol je platný a uznávaný v celé EU.
  • Přiměřená cena a doba analýzy (doba od odběru vzorku po laboratorní zprávu).

Reference od našich zákazníků

Přístup pracovníků AZC k likvidaci byl dokonalý. Odvedli skvělou práci a po lidské stránce jsem z nich měl velmi dobrý pocit. Z tohoto důvodu je určitě budu doporučovat dál.
Tomáš Varga, majite rodinného domu
Komunikace a snaha vyhovět byla na profesionální úrovni.
Ján Nepela, Strechostav

Partneři

Chcete se dozvědět více?

zabaleny a oznaceny odpad s materialem osbahujicim azbest pred materialovou propusti a detail oznadeni

Práce při odstraňování azbestu na komplexu budov bývalé ÚTB v Olšanské ulici na Praze 3 pražští hygienici pravidelně dozorují, za posledních pět týdnů provedli tři podrobné kontroly

Pražští hygienici kontrolovali zejména dodržování technologických postupů, které jsou používány v zájmu omezení vystavení (expozice) osob prachu azbestu. Dále pak technická a organizační opatření k zajištění ochrany zdraví osob vykonávajících práci s azbestem a materiály obsahujícími azbest a jiných osob přítomných na pracovišti či v jeho blízkosti, kde dochází nebo může docházet k expozici azbestu.

Hodnoty odebraných venkovních vzorků vzduchu na jedné z budov komplexu bývalé ÚTB v Olšanské ulici, kde dochází k odstraňování materiálů s obsahem azbestu, jsou vyhovující

Pražští hygienici kontrolovali zejména dodržování technologických postupů, které jsou používány v zájmu omezení vystavení (expozice) osob prachu azbestu. Dále pak technická a organizační opatření k zajištění ochrany zdraví osob vykonávajících práci s azbestem a materiály obsahujícími azbest a jiných osob přítomných na pracovišti či v jeho blízkosti, kde dochází nebo může docházet k expozici azbestu.

odsavaci zarizeni, kontrolovane pasmo pri likvidaci azbestu v UTB Praha, dilmun sysstem, azbestop

Pražští hygienici na první kontrole bývalé Ústřední telekomunikační budovy v Olšanské ulici, kde bude docházet k odstraňování materiálů s obsahem azbestu

HSHMP věnuje odstraňování materiálů s obsahem azbestu zvýšenou pozornost a plánuje provádění dalších, předem neohlášených kontrol se zaměřením na dodržování opatření k minimalizaci zdravotních rizik v průběhu dalších probíhajících prací. Informace o průběhu prací na ÚTB budou průběžně aktualizovány.

Ustredni telekomunikacni budova na Olsanske ulici, Praha 3, likvidace azbestu

Pražští hygienici budou důsledně kontrolovat odstraňování materiálů s obsahem azbestu z bývalé Ústřední telekomunikační budovy v Olšanské ulici na Praze 3

Na pražském Žižkově v obvodu městské části Prahy 3 v Olšanské ulici začnou v nejbližších dnech práce na odstranění nadzemích a podzemních staveb komplexu budov bývalé tzv. Ústřední telekomunikační budovy (ÚTB) nacházející se v blízkosti Nákladového nádraží Žižkov a Olšanských hřbitovů.

Další služby

Likvidace azbestu v interiéru

Interiér, dupronitové příčky, izolační panely v příčkách a stropech, podhledy nebo obklady. Azbest se v interiérech nejčastěji vyskytuje ve starších budovách - kancelářích, školách, školkách nebo ubytovnách.

Likvidace boletických panelů

Fasádní nebo boletický panel nebo systém lehkého opláštění budov. Vyskytuje se především ve veřejných budovách, budovách občanské vybavenosti, nemocnicích, školách nebo školkách.

azbest_v_priumyslu_titulni_foto_azbestop

Likvidace azbestu v průmyslu

Unimobunky, těsnění kotlů a technologických zařízení, kabelové lávky nebo protipožární nátěry kovových konstrukcí. Poškození těchto nátěrů při manipulaci, údržbě, opravách a demolicích způsobí kontaminaci okolí azbestovým prachem ve vysokých koncentracích.

Stavebně - technický průzkum

Pozor, azbest se často skrývá pod jinými povrchy, barvami nebo obložením. Vyhněte se nečekaným překvapením a neohrožte zdraví svých nejbližších. Zajišťujeme odběr a analýzu vzorků vzduchu a materiálu, která odhalí přítomnost nebezpečných azbestových vláken.

Nezáväzná cenová ponuka

Stačí, ak sa nám ozvete a my pre vás obratom vypracujeme nezáväznú cenovú kalkuláciu šitú priamo na mieru vaším potrebám.

You are not permitted to submit this form!

Kontakt:

+421 917 400 004

info@azbestop.cz