Likvidace azbestu v průmyslu

Kvalita bez kompromisů.
Největší riziko kontaminace azbestem představuje údržba a renovace veřejných a průmyslových budov, při jejichž stavbě byl azbest použit.
Přebíráme odpovědnost za dokonalé odstranění azbestu, a to i v obtížných podmínkách průmyslových budov. Předáme vám prostor vyčištěný od nejmenších azbestových vláken.

protipozarni_nastrek_likvidace_azbestu_prumysl_azbestop

Jak postupujeme při likvidaci azbestu v průmyslových budovách?

Přípravná fáze

Zjišťování přítomnosti azbestových materiálů standardním způsobem, tedy z původní projektové dokumentace, případně i fyzické obhlídky objektu nemusí být mnohdy dostačující. Proto doporučujeme vypracování stavebně-technického průzkumu a zaměření skutečného stavu budovy, abychom identifikovali přesný rozsah a skladbu použitých materiálů a konstrukcí.

Likvidace azbestu

Stavebně - technický průzkum realizujeme i během provozu budovy, stejně jako samotnou likvidaci azbestu ze stavebních konstrukcí. Práce související s odstraňováním azbestového materiálu provádíme postupně, podle technologického plánu v závislosti na pracovním postupu oprávněné firmy pro nakládání s azbestem, což podléhá kontrole ze strany Regionálního úřadu veřejného zdravotnictví, který plní funkci dohledu.

Bezpečnost je prioritou

Naši průmysloví a obchodní zákazníci oceňují přísné dodržování všech předpisů o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci. Při naší práci klademe velký důraz na dodržování postupu prací, interních předpisů společnosti, organizačních směrnic zákazníka a dohodnutých smluvních podmínek.

Důsledná dekontaminace

Po dokončení prací dekontaminujeme prostor, kde proběhla sanace azbestu, pomocí vysoce výkonných vysavačů s HEPA filtry. Nakonec provádíme závěrečné kontrolní měření koncentrace respirabilních vláken.

Bezplatná konzultace

Cenu stanovujeme na základě m2 a složitosti azbestu v průmyslových budovách.
Stačí nás kontaktovat a my vám připravíme nezávazný odhad ceny přímo na míru vašim potřebám.

Cena závisí na nutnosti stavby pomocného lešení, opláštění budovy či vzdálenosti od nejbližší skládky nebezpečného odpadu.

Jméno a příjmení *
E-mail *
Telefón *
Místo/ město likvidace *
Typ subjektu *
Co potřebujete řešit? *
Metráž v m2 *
Doplňující informace napr. typ azbestu, poznámky atd.
Jméno a příjmení *
E-mail *
Telefón *
Místo/ město likvidace *
Typ subjektu *
Co potřebujete řešit? *
Metráž v m2 *
Doplňující informace napr. typ azbestu, poznámky atd.

Azbest se v průmyslových budovách vyskytuje nejčastěji.

Střešní krytiny

Vnitřní příčky a podhledy

Unimoobjekty / unimobuňky

Protipožární nátěry kovových konstrukcí

Těsnění kotlů a technologických zařízení

Kabelové žlaby

kontrolovane_pasmo_likvidace_azbestu_azbestop
kontrolovane_pasmo_likvidace_azbestu_azbestop

O NÁS

Během prací přísně dbáme na ochranu zdraví osob v okolí pracoviště, kde probíhá odborná demontáž a likvidace materiálů obsahujících azbest.

Stavebně-technický průzkum

Před renovací budovy by měly být prozkoumány všechny potenciálně nebezpečné materiály. Za to je zodpovědný majitel budovy.

Předsanační průzkumy jsou součástí právních předpisů EU upravujících odstraňování azbestu a nakládání s ním – směrnice 2009/148/ES.

“Před zahájením demoličních nebo údržbářských prací musí zaměstnavatel podniknout všechny nezbytné kroky k identifikaci předpokládaných materiálů obsahujících azbest.”

Reference od našich zákazníků

Seriózní a rychlá, kvalitní a profesionálně odvedená práce.
Ján Jozefek, EURSTREAM
Profesionální přístup, dodržování dohod.
TPK

Partneři

Chcete vědět víc?

zabaleny a oznaceny odpad s materialem osbahujicim azbest pred materialovou propusti a detail oznadeni

Práce při odstraňování azbestu na komplexu budov bývalé ÚTB v Olšanské ulici na Praze 3 pražští hygienici pravidelně dozorují, za posledních pět týdnů provedli tři podrobné kontroly

Pražští hygienici kontrolovali zejména dodržování technologických postupů, které jsou používány v zájmu omezení vystavení (expozice) osob prachu azbestu. Dále pak technická a organizační opatření k zajištění ochrany zdraví osob vykonávajících práci s azbestem a materiály obsahujícími azbest a jiných osob přítomných na pracovišti či v jeho blízkosti, kde dochází nebo může docházet k expozici azbestu.

Hodnoty odebraných venkovních vzorků vzduchu na jedné z budov komplexu bývalé ÚTB v Olšanské ulici, kde dochází k odstraňování materiálů s obsahem azbestu, jsou vyhovující

Pražští hygienici kontrolovali zejména dodržování technologických postupů, které jsou používány v zájmu omezení vystavení (expozice) osob prachu azbestu. Dále pak technická a organizační opatření k zajištění ochrany zdraví osob vykonávajících práci s azbestem a materiály obsahujícími azbest a jiných osob přítomných na pracovišti či v jeho blízkosti, kde dochází nebo může docházet k expozici azbestu.

odsavaci zarizeni, kontrolovane pasmo pri likvidaci azbestu v UTB Praha, dilmun sysstem, azbestop

Pražští hygienici na první kontrole bývalé Ústřední telekomunikační budovy v Olšanské ulici, kde bude docházet k odstraňování materiálů s obsahem azbestu

HSHMP věnuje odstraňování materiálů s obsahem azbestu zvýšenou pozornost a plánuje provádění dalších, předem neohlášených kontrol se zaměřením na dodržování opatření k minimalizaci zdravotních rizik v průběhu dalších probíhajících prací. Informace o průběhu prací na ÚTB budou průběžně aktualizovány.

Ustredni telekomunikacni budova na Olsanske ulici, Praha 3, likvidace azbestu

Pražští hygienici budou důsledně kontrolovat odstraňování materiálů s obsahem azbestu z bývalé Ústřední telekomunikační budovy v Olšanské ulici na Praze 3

Na pražském Žižkově v obvodu městské části Prahy 3 v Olšanské ulici začnou v nejbližších dnech práce na odstranění nadzemích a podzemních staveb komplexu budov bývalé tzv. Ústřední telekomunikační budovy (ÚTB) nacházející se v blízkosti Nákladového nádraží Žižkov a Olšanských hřbitovů.

Další služby

azbest_na_strese_titulni_foto_azbestop

Likvidace azbestu na střeše

Eternit na strechách nájdete vo vlnitej podobe alebo v podobe hladkej krytinovej škridle, v rôznych farebných variantoch. Okrem striech môže byť eternit umiestnený aj ako obklad na fasádach domov.

Likvidace azbestu v interiéru

Interiérové, dupronitové příčky, izolační panely v mezistěnách a stropech, podhledy či obklady. Azbest v interiéru se nejčastěji nachází ve starších budovách – kancelářích, školách, školkách či ubytovnách.

Likvidace boletických panelů

Fasádní nebo boletický panel nebo systém lehkého opláštění staveb. Nachází se zejména ve veřejných budovách, budovách občanské vybavenosti, nemocnicích, školách či školkách.

Stavebně - technický průzkum

Pozor, azbest se často skrývá pod jinými povrchy, barvami nebo obložením. Vyhněte se nečekaným překvapením a nenavyšujte rozpočet při rekonstrukci budovy. Zajišťujeme odběr a analýzu vzorků vzduchu a materiálu, která odhalí přítomnost nebezpečných azbestových vláken.

Nezáväzná cenová ponuka

Stačí, ak sa nám ozvete a my pre vás obratom vypracujeme nezáväznú cenovú kalkuláciu šitú priamo na mieru vaším potrebám.

You are not permitted to submit this form!

Kontakt:

+421 917 400 004

info@azbestop.cz