Likvidace azbestu v interiéru

Kvalita bez kompromisů.
Přebíráme odpovědnost za kompletní odstranění azbestu z interiérů budov. Naše práce chrání nejen zdraví našich pracovníků, ale také zdraví ostatních uživatelů z řad veřejnosti, kteří budou budovu po dokončení rekonstrukce využívat. 

Jak postupujeme při likvidaci azbestu v interiéru?

Přípravná fáze

K získání povolení pro odbornou demontáž materiálů s obsahem azbestu je třeba počítat s 30 denní lhůtu.

Likvidace azbestu

Práce provádíme v uzavřeném kontrolovaném pásmu s vytvořeným podtlakem. V kontrolovaném, veřejnosti nepřístupném pásmu, používáme speciální zařízení pro stabilizaci azbestových částic, odsávání azbestového prachu a čištění vzduchu.

Bezpečnost je prioritou

Při likvidaci azbestu v interiérech vždy klademe důraz na vyčištění prostoru tak, aby se po skončení prací na místě nenacházela azbestová vlákna a aby byl prostor bezpečný pro pohyb lidí a nebylo ohroženo veřejné zdraví.

Důsledná dekontaminace

Po ukončení prací prostor, kde probíhala sanace azbestu, dekontaminujeme vysokovýkonnými vysavači s HEPA filtry. Na závěr provedeme závěrečné, vysoce citlivé kontrolní měření koncentrace respirabilních vláken.

Bezplatná konzultace

Cenu stanovujeme na základě m2 a složitosti likvidace v interiérech budov.

Stačí nás kontaktovat a my vám připravíme nezávazný odhad ceny přímo na míru vašim potřebám.

Cena závisí na nutnosti stavby pomocného lešení, opláštění budovy či vzdálenosti od nejbližší skládky nebezpečného odpadu.

Jméno a příjmení *
E-mail *
Telefón *
Místo/ město likvidace *
Typ subjektu *
Co potřebujete řešit? *
Metráž v m2 *
Doplňující informace napr. typ azbestu, poznámky atd.
Jméno a příjmení *
E-mail *
Telefón *
Místo/ město likvidace *
Typ subjektu *
Co potřebujete řešit? *
Metráž v m2 *
Doplňující informace napr. typ azbestu, poznámky atd.

Uvnitř budov se můžete setkat s azbestem v různých formách

Nejčastěji se jedná o interiérové, dupronitové příčky, podhledy, obklady, izolační panely v mezistěnách a stropech.

Můžete se s nimi setkat ve starších veřejných budovách postavených před rokem 1990, které se využívají pro účely jako kanceláře, školy, školky, ubytovny či domovy sociálních služeb.

Ve starších bytových domech se azbest nejčastěji nachází ve stropních podhledech ve vstupních vestibulech, společných prostorách a ve sklepech, ale také na balkonech nebo ve formě různých izolačních a obkladových desek, buď po obvodu nebo v základech domu.

Stoupací rozvody, které se nacházejí zejména ve starších typech paneláků v podobě kanalizačních trubek a ventilačních šachet. V důsledku jejich opotřebení dochází často k haváriím potrubí a velkým škodám na bytovém domě.

kontrolovane_pasmo_likvidace_azbestu_azbestop
kontrolovane_pasmo_likvidace_azbestu_azbestop

O NÁS

O NÁS

Žijte beze strachu o své zdraví. Předáme vám bezpečný prostor vyčištěný od těch nejmenších abzestových vláken.

Žijte beze strachu o své zdraví. Předáme vám bezpečný prostor vyčištěný od těch nejmenších abzestových vláken.

 

Měření přítomnosti azbestu v materiálech a ovzduší

Nejste si jisti, zda se jedná o azbest?

Provádíme odběr vzorků vzduchu a analýzu vzduchu a sporného materiálu za účelem zjištění přítomnosti nebezpečných azbestových vláken.

  • Průzkum nebezpečných materiálů obsahujících azbest provádí akreditovaná laboratoř v souladu s platnými normami EU.
  • Odběr vzorků vzduchu a sporných materiálů se provádí také během provozu budovy.
  • Odběr vzorků může provádět pouze akreditovaná osoba.
  • Výsledkem analýzy je protokol přijatý českými orgány.
  • Protokol je platný a uznávaný v celé EU.
  • Přiměřená cena a doba analýzy (doba od odběru vzorku po laboratorní zprávu).

Reference od našich zákazníků

Výborná komunikace s manažery, ale i s pracovníky na stavbě.
Tomáš Brečka, IZOLA
Velmi dobrá a kvalitní robota.
STAVSTROJ združení s. r. o.

Partneři

Chcete vědět víc?

zabaleny a oznaceny odpad s materialem osbahujicim azbest pred materialovou propusti a detail oznadeni

Práce při odstraňování azbestu na komplexu budov bývalé ÚTB v Olšanské ulici na Praze 3 pražští hygienici pravidelně dozorují, za posledních pět týdnů provedli tři podrobné kontroly

Pražští hygienici kontrolovali zejména dodržování technologických postupů, které jsou používány v zájmu omezení vystavení (expozice) osob prachu azbestu. Dále pak technická a organizační opatření k zajištění ochrany zdraví osob vykonávajících práci s azbestem a materiály obsahujícími azbest a jiných osob přítomných na pracovišti či v jeho blízkosti, kde dochází nebo může docházet k expozici azbestu.

Hodnoty odebraných venkovních vzorků vzduchu na jedné z budov komplexu bývalé ÚTB v Olšanské ulici, kde dochází k odstraňování materiálů s obsahem azbestu, jsou vyhovující

Pražští hygienici kontrolovali zejména dodržování technologických postupů, které jsou používány v zájmu omezení vystavení (expozice) osob prachu azbestu. Dále pak technická a organizační opatření k zajištění ochrany zdraví osob vykonávajících práci s azbestem a materiály obsahujícími azbest a jiných osob přítomných na pracovišti či v jeho blízkosti, kde dochází nebo může docházet k expozici azbestu.

odsavaci zarizeni, kontrolovane pasmo pri likvidaci azbestu v UTB Praha, dilmun sysstem, azbestop

Pražští hygienici na první kontrole bývalé Ústřední telekomunikační budovy v Olšanské ulici, kde bude docházet k odstraňování materiálů s obsahem azbestu

HSHMP věnuje odstraňování materiálů s obsahem azbestu zvýšenou pozornost a plánuje provádění dalších, předem neohlášených kontrol se zaměřením na dodržování opatření k minimalizaci zdravotních rizik v průběhu dalších probíhajících prací. Informace o průběhu prací na ÚTB budou průběžně aktualizovány.

Ustredni telekomunikacni budova na Olsanske ulici, Praha 3, likvidace azbestu

Pražští hygienici budou důsledně kontrolovat odstraňování materiálů s obsahem azbestu z bývalé Ústřední telekomunikační budovy v Olšanské ulici na Praze 3

Na pražském Žižkově v obvodu městské části Prahy 3 v Olšanské ulici začnou v nejbližších dnech práce na odstranění nadzemích a podzemních staveb komplexu budov bývalé tzv. Ústřední telekomunikační budovy (ÚTB) nacházející se v blízkosti Nákladového nádraží Žižkov a Olšanských hřbitovů.

Další služby

azbest_na_strese_titulni_foto_azbestop

Likvidace azbestu na střeše

Eternit na střechách naleznete ve vlnité podobě nebo v podobě hladké krytinové tašky, v různých barevných variantách. Kromě střech může být eternit umístěn také jako obklad na fasádách domů.

Likvidace boletických panelů

Fasádní nebo boletický panel nebo systém lehkého opláštění staveb. Nachází se zejména ve veřejných budovách, budovách občanské vybavenosti, nemocnicích, školách či školkách.

azbest_v_priumyslu_titulni_foto_azbestop

Likvidace azbestu v průmyslu

Unimobuňky, těsnění kotlů a technologických zařízení, lávky kabelových rozvodů či protipožární nástřiky na kovových konstrukcích. Poškození takových nástřiků během manipulace, údržby, oprav a demolice způsobí kontaminaci okolí azbestovým prachem ve vysokých koncentracích.

Stavebně-technický průzkum

Pozor, azbest se často skrývá pod jinými povrchy, barvami nebo obložením. Vyhněte se nečekaným překvapením a nenavyšujte rozpočet při rekonstrukci budovy. Zajišťujeme odběr a analýzu vzorků vzduchu a materiálu, která odhalí přítomnost nebezpečných azbestových vláken.

Nezáväzná cenová ponuka

Stačí, ak sa nám ozvete a my pre vás obratom vypracujeme nezáväznú cenovú kalkuláciu šitú priamo na mieru vaším potrebám.

You are not permitted to submit this form!

Kontakt:

+421 917 400 004

info@azbestop.cz