4 důvody, proč byste neměli sami bourat azbestovou střechu

Prakticky nezničitelná azbestová vlákna číhají na střechách po celé zemi. Demontáž staré azbestové / eternitové střechy svépomocí představuje pro vás a vaše blízké velké zdravotní riziko.

Při nesprávné manipulaci se do okolí uvolňují nebezpečná mikroskopická vlákna, která se dostávají do plic a způsobují různá onemocnění dýchacích cest, jako je azbestóza a různé formy rakoviny.

Rakovina může propuknout až po 30 letech a neexistuje na ni žádný lék. V Evropě je každoročně hlášeno 1 000 až 1 200 nových případů rakoviny související s azbestem.

Azbest představuje hrozbu pro celou rodinu. Vlákna, která se zachytí na oblečení, zůstávají ve vašem bezprostředním okolí. Těchto vláken se nezbavíte ani po vyprání. Můžete je také vdechnout, například při žehlení oblečení použitého při neodborné likvidaci azbestu.

Proč byste neměli s azbestem zacházet sami?

1.  Azbest je zdrojem kontaminace životního prostředí. Demontované a poškozené azbestové střechy často končí na nelegálních skládkách, odkud se uvolněná vlákna šíří do okolí a nadále představují zdravotní riziko pro širokou veřejnost. Azbest/eternit mohou na skládky nebezpečného odpadu ukládat pouze společnosti, které mají licenci a příslušná povolení.

2.  Za nedodržení předepsaného postupu likvidace azbestu hrozí vysoké pokuty (Nařízení vlády č. 361/2007 Sb. a Vyhláška č. 294/2005 Sb.)

3.  Azbest je časovaná bomba, která ohrožuje vaše zdraví a zdraví vašich blízkých. Mikroskopická vlákna z poškozené staré eternitové střechy zůstávají v bezprostředním okolí a zachycují se na oblečení, spotřebičích, kobercích. Obyčejným vysáváním se jich nezbavíte. Stále víří kolem a vy je vdechujete.

4. Protože myslíte na zdraví svých blízkých a cítíte se ekologicky zodpovědní.

Kdy je správný čas na likvidaci azbestové střechy?

Pokud je vaše střecha eternit starší než 20 let. Po uplynutí této doby začne azbestová střešní krytina vlivem povětrnostních vlivů zvětrávat a rozpadat se.

Pokud zjistíte, že je střecha eternitu rozbitá nebo jinak mechanicky poškozená.

Související články

Nezáväzná cenová ponuka

Stačí, ak sa nám ozvete a my pre vás obratom vypracujeme nezáväznú cenovú kalkuláciu šitú priamo na mieru vaším potrebám.

You are not permitted to submit this form!

Kontakt:

+421 917 400 004

info@azbestop.cz