Kde se můžete setkat s azbestem?

Azbest se nachází téměř v každé budově postavené před rokem 1989. Nepodceňujte účinky tohoto materiálu. Azbest časem ztrácí svou trvanlivost a funkčnost. Čím více se opotřebovává, tím větší je riziko uvolnění nebezpečných vláken.

Střešní krytina – eternit

Eternit na střechách lze nalézt ve formě vlnité nebo hladké střešní krytiny v různých barvách. Kromě střech lze eternit umístit také jako obklad na fasády domů.

Máte na střeše azbest a uvažujete o nové střeše? Zlikvidujeme vaši starou azbestovou střechu a nahradíme ji novou z vámi vybrané krytiny. Vaše střecha bude hotová dříve a s nižšími náklady. Kromě toho zaručujeme, že během prací zabráníme případným škodám způsobeným zatečením v důsledku nepříznivých povětrnostních podmínek.

Pro více informací klikněte zde

Azbestové stoupací potrubí

Vyskytují se především ve starších typech panelových domů v podobě kanalizačních potrubí a větracích šachet. V důsledku jejich opotřebení často dochází k poruchám potrubí a velkým škodám na bytovém domě.

Pokud uvažujete o modernizaci svého bytového domu výměnou stoupacího potrubí, obraťte se na nás s důvěrou. Nejenže odstraňujeme azbestové potrubí, ale staráme se také o kompletní výměnu stoupacího potrubí – vodovodního, plynového a kanalizačního. Nemusíte spolupracovat se dvěma specializovanými firmami, ale stačí jedna. Ušetřete čas a peníze obyvatelům vašeho bytového domu.

Pro více informací klikněte zde 

Boletický panel

Fasádní, nebo boletický panel je u nás poměrně rozšířený. Často se s ním setkáváme zejména na veřejných budovách. Zvenku se skládá z barevné skleněné desky, zatímco jeho vnitřní část tvoří azbestocementové desky.

Při demontáži fasádních desek dbáme na to, aby se azbestová vlákna během sanačních prací nedostala dovnitř budovy. V závislosti na zvoleném pracovním postupu se vytvoří kontrolované pásmo, aby se zabránilo úniku azbestových vláken. Proto se nemusíte obávat kontaminace bezprostředního okolí nebo interiéru budovy během sanace. V rámci prací se budova čistí speciálními vysavači s hepa filtry, které z vnitřku budovy odstraní i ta nejmenší vlákna. Zůstala nám 100% bezpečná a čistá budova.

Pro více informací klikněte zde 

Izolace, obklady, dupronitové příčky

Nejčastěji se jedná o vnitřní příčky, izolační panely v příčkách a stropech. Najdete je ve starších budovách – úřadech, školách, školkách nebo ubytovnách. Nejběžnější složení dupronitových příček je azbestová deska – skelná vata – azbestová deska.

Pro více informací klikněte zde 

Azbest v průmyslových budovách

Azbest byl v tomto případě použit ve formě stříkané izolace pro zajištění protipožární ochrany. Poškození těchto stříkaných nátěrů při manipulaci, údržbě, opravách a demolicích může způsobit kontaminaci okolí azbestovým prachem ve vysokých koncentracích. Jedná se totiž o málo pevné a křehké materiály, které slabě vážou azbestová vlákna.

S azbestem se lze v průmyslových budovách setkat:

  • protipožární nástřik kovových konstrukcí,
  • těsnění kotlů a technologických zařízení,
  • kabelové lávky

Pro více informací klikněte zde 

Azbest bytových domech

V bytových domech se azbest nejčastěji vyskytuje ve stropních podhledech ve vstupních halách a společných prostorách a ve sklepích. Kromě toho se azbest může nacházet na balkonech nebo v podobě různých izolačních a obkladových desek, a to buď po obvodu, nebo v základech domu.

Pro více informací klikněte zde 

Související články

Nezáväzná cenová ponuka

Stačí, ak sa nám ozvete a my pre vás obratom vypracujeme nezáväznú cenovú kalkuláciu šitú priamo na mieru vaším potrebám.

You are not permitted to submit this form!

Kontakt:

+421 917 400 004

info@azbestop.cz