Jak může projektant ušetřit navýšení rozpočtu při rekonstrukci veřejné budovy?

Jak může projektant ušetřit navýšení rozpočtu při rekonstrukci veřejné budovy? Pokud při přípravě projektu renovace budovy věnujete zvýšenou pozornost předpokládané přítomnosti nebezpečného odpadu – azbestu ...

Při renovaci budov může dojít ke kontaminaci azbestem

Největší riziko kontaminace představuje údržba a renovace veřejných budov, při jejichž stavbě byl použit azbest. Je více než pravděpodobné, že školy a školky, sociální služby, úřady, kancelářské nebo administrativní budovy postavené před rokem 1990 obsahují azbest.

Roste výskyt rakoviny plic u lidí, kteří nikdy nekouřili

Rakovina plic může vzniknout i bez dlouhodobého kouření v důsledku zvýšené přítomnosti karcinogenů v životním prostředí. Jednou z nejrizikovějších kontaminujících látek je azbest, který se v posledních 50 letech hojně používal ve stavebnictví a dopravě. V Česku se azbest stává hlavní hrozbou pro obyvatelstvo.

Kde se můžete setkat s azbestem?

Azbest se nachází téměř v každé budově postavené před rokem 1989. Nepodceňujte účinky tohoto materiálu. Azbest časem ztrácí svou trvanlivost a funkčnost. Čím více se opotřebovává, tím větší je riziko uvolnění nebezpečných vláken.

Pozor na zvýšené množství azbestu ve školách a školkách

Prázdniny jsou nejvhodnějším obdobím pro renovaci zastaralých veřejných budov. Tyto budovy si již modernizaci jistě zaslouží, ale pozor na to, že renovace může vyvolat problém s azbestem. V Čechách se o tom zatím nediskutuje, ale jako příklad uveďme případ v České republice, kde došlo k vlně rekonstrukcí škol a školek...

Integrovaný systém řízení

Naše služby budou prováděny na vysoce profesionální úrovni s důrazem na spokojenost zákazníků. Společnost klade velký důraz na bezpečnost a ochranu zdraví při práci a ochranu životního prostředí. Řídíme se pravidlem, že je snazší a levnější problémům předcházet než řešit jejich následky.

Nezáväzná cenová ponuka

Stačí, ak sa nám ozvete a my pre vás obratom vypracujeme nezáväznú cenovú kalkuláciu šitú priamo na mieru vaším potrebám.

You are not permitted to submit this form!

Kontakt:

+421 917 400 004

info@azbestop.cz